daktynomycynę (dożylnie) środki ostrożności

Bardzo ważne jest, że lekarz cię uważnie sprawdzić, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują leku. To jest, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia innych nowotworów (w tym białaczki). Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Podczas leczenia lekiem daktynomycyna, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych żywych szczepionek bez zgody lekarza. Daktynomycyna może obniżać odporność organizmu, i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto inne osoby mieszkające w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Należy także unikać osoby, które miały doustna szczepionka przeciwko polio w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Daktynomycyna może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, zwiększając szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz biegunkę, nudności lub wymioty, lub owrzodzenia lub białe plamy na ustach, jamy ustnej lub gardła podczas przyjmowania tego leku.

Jeśli daktynomycyna przypadkowo dostał się z żyły, do którego jest wtryskiwany, może poważnie uszkodzić pewne tkanki i powodować blizn. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych.