cyklotymia (cyklotymia) objawy

Przesadne poczucie szczęścia i dobrego samopoczucia (euforia) Skrajne optymizmu; zawyżona samoocena; Mówiąc bardziej niż zwykle; Słabe wyrok, który może doprowadzić do ryzykownych zachowań lub niemądrych wyborów; myśli wyścigów konnych; drażliwego lub pobudzone zachowanie, nadmierna aktywność fizyczna; zwiększony popęd do wykonywania lub osiągania celów (seksualne, związane z pracą lub społeczne); zmniejszone zapotrzebowanie na sen; tendencję do łatwo się rozprasza, niezdolność do koncentracji

objawy hipomanii

objawy depresyjne

Objawy cyklotymia przemian wzloty i upadki emocjonalnych. Wysokie tony z cyklotymią obejmują objawy podwyższonego nastroju (objawy hipomanii). Upadki składają się z łagodnych i umiarkowanych objawów depresyjnych.

Kiedy udać się do lekarza

cyklotymia Objawy są podobne do tych z dwubiegunowym zaburzeniem I lub II, lecz są mniej dotkliwe. Gdy masz cyklotymia, zazwyczaj można funkcjonować w codziennym życiu, choć nie zawsze dobrze. Nieprzewidywalny charakter swoimi zmianami nastroju mogą istotnie zakłócić swoje życie, ponieważ nigdy nie wiesz, jak masz zamiar czuć.

Myśli samobójcze

Oznaki i objawy wzloty o cyklotymię mogą obejmować

Oznaki i objawy ze upadki cyklotymię mogą obejmować

Jeśli masz jakiekolwiek objawy cyklotymię, szukać pomocy medycznej jak najszybciej. Cyklotymia ogół nie lepiej na własną rękę. Jeśli jesteś niechętnie zgłaszają się na leczenie, działa się na odwagę, aby zwierzyć się komuś, kto może pomóc przyjąć, że pierwszy krok.

Jeśli ktoś bliski ma objawy cyklotymię, rozmawiać otwarcie i szczerze o tej osobie o swoich obawach. Nie można zmusić kogoś, by szukać profesjonalnej pomocy, ale może zaoferować wsparcie i pomóc znaleźć wykwalifikowanego lekarza lub psychicznego lekarzem.

Chociaż myśli samobójcze mogą wystąpić cyklotymię, są one bardziej prawdopodobne, jeśli masz zaburzenia afektywnego dwubiegunowego typu I lub II. Jeśli rozważasz samobójstwo teraz

Jeśli po prostu nie może dokonać tego połączenia, dotrzeć do kogoś innego – od razu – jak lekarza, psychiczną dostawcy zdrowia, członek rodziny, przyjaciel lub ktoś z waszej wspólnoty wiary.

Smutny, beznadziejny lub pusta, płaczliwość, drażliwość, zwłaszcza u dzieci i młodzieży; Utrata zainteresowania działalnością kiedyś uważany za udany; Zmiany w masie; uczucia bezwartościowości lub winy, problemy ze snem, niepokój, zmęczenie i uczucie zwolnił, problemy z koncentracją; myśli o śmierci lub samobójstwie

Należy udać się do lekarza lub lokalny numer służb ratowniczych, lub udać się do oddziale ratunkowym;. Zadzwoń do lokalnego centrum kryzysowego lub numer infolinii samobójstwo – w Stanach Zjednoczonych, można zadzwonić do National Suicide Prevention Lifeline przy 273-Talk (273 -8255), aby osiągnąć wyszkolonego doradcy. Używać tego samego numeru i naciśnij “1”, aby dotrzeć do Veterans Crisis Line.