cukrzycę leczenie hipoglikemii i narkotyki

Jeśli uważasz, że stężenie cukru we krwi może być zbyt niskie zanurzenie, sprawdzić poziom cukru we krwi za pomocą glukometru. Następnie jeść ani pić coś, co jest przede wszystkim cukru lub węglowodanów, aby szybko podnieść poziom cukru we krwi. Pokarmy z dużą ilością tłuszczu, takie jak czekolada, nie działają tak dobrze. Przykładami produktów spożywczych, które podnoszą poziom cukru we krwi szybko obejmują

Jeśli masz objawy niskiego poziomu cukru we krwi, ale nie może sprawdzić swój poziom cukru we krwi od razu, a potem działać tak, jakby masz hipoglikemię. Możesz chcieć mieć co najmniej jeden słodki element przy sobie przez cały czas. Jest to także dobry pomysł, aby nosić bransoletkę identyfikujący cię jako kogoś, kto ma cukrzycę.

zarządzanie hipoglikemii

Sprawdź swój poziom cukru we krwi ponownie od 15 do 20 minut później. Jeśli to nadal zbyt niski, jeść ani pić coś słodkiego. Kiedy czujesz się lepiej, jedzą posiłki i przekąski, jak zwykle.

Trudne do zarządzania hipoglikemii

Niektórzy ludzie mają częstego i ciężkiej hipoglikemii pomimo korekty leków. W tych okolicznościach, lekarz może zalecić większą gamę bramkowej glukozy i przepisać glukagonu, hormonu, który powoduje, że poziom glukozy we krwi wzrasta.

Glukagon, dostępne tylko na receptę, wyposażony w zestaw awaryjny strzykawki. Zawiera jedną dawkę, którą należy zmieszać przed wstrzyknięciem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, glukagon i zdawać sobie sprawę z datą ważności. Jeśli jesteś nieprzytomny, ktoś, kto daje zastrzyk należy ułożyć na boku, aby zapobiec zadławienia się w przypadku wymiotów.

W ciągu 15 minut, należy być czujnym i może przełykać. Następnie trzeba jeść. Jeśli nie odpowie w ciągu 15 minut, trzeba opieki medycznej.