Cukrzyca: zmniejszyć ryzyko zachorowania go

Ponad 3 miliony ludzi w Wielkiej Brytanii diagnozuje się cukrzycę, i to pomyślałem, że ponad pół miliona więcej osób może mieć cukrzycę typu 2 i nie wiem. Ludzie z niektórych kulturach afrykańskich społeczności, w tym Karaiby, są bardziej narażone na rozwój cukrzycy typu 2 niż reszta populacji. Dowiedz się, jak zmniejszyć ryzyko.

Cukrzyca jest chorobą, w której organizm nie radzi sobie poprawnie z glukozy (cukru) w żywności. Są dwa główne typy cukrzycy. W cukrzycy typu 1, organizm nie wytwarza insuliny. W cukrzycy typu 2, organizm nie produkuje insuliny, ale nie na tyle, albo go nie wytwarza insuliny nie działa prawidłowo.

Ludzie z Afryki i Karaibów afrykańskich społeczności są trzy razy częściej niż w populacji ogólnej rozwijać cukrzycy typu 2.

Nie jest jasne, dlaczego cukrzyca jest bardziej powszechne w tych społecznościach, ale jest uważany za związany z dietą, różnice genetyczne w zakresie przetwórstwa i magazynowania tłuszczu i nierównego dostępu do usług zdrowotnych.

Jakie są czynniki ryzyka?

Cukrzyca może być diagnozowane za pomocą prostego badania krwi. Jeżeli nie jest leczona, może prowadzić do chorób serca, udaru, choroby z oczu i nerek, uszkodzenia tętnic. Jednak istnieją sposoby, aby zmniejszyć ryzyko oraz w kontrolowaniu cukrzycy, jeśli masz go.

Cukrzyca typu 1 nie jest spowodowany żadnymi czynnikami stylu życia i nic nie można zrobić, aby temu zapobiec. Cukrzyca typu 1 rozwija się zwykle u osób poniżej 40 lat, choć może wystąpić u osób starszych. Jeśli masz cukrzycę typu 1, trzeba dbać o swoje zdrowie bardzo ostrożnie. To leczonych zastrzykami insuliny, zdrowej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. W trosce o swoje zdrowie będzie również leczenia cukrzycy łatwiejsze i zminimalizować ryzyko powikłań rozwijających się – dowiedzieć się o życiu z cukrzycą typu 1.

Istnieją pewne czynniki ryzyka, które sprawiają, że zachorowania na cukrzycę typu 2 częściej. Jesteś bardziej zagrożone, jeśli

Cukrzyca typu 2 może wystąpić w każdym wieku, a często rozwija się u białych ludzi w wieku powyżej 40. To dotyczy ludzi z Afryki, Afryki, Karaibów, chiński lub Azji Południowej zejście do 10 lat wcześniej niż białych Europejczyków.

Inne objawy mogą obejmować

Jeśli ludzie mają którykolwiek z tych objawów, mogą myśleć, że to dlatego, że pracują zbyt trudne lub patrząc na komputerze dużo “, mówi Jenne Patel, równość Diabetes UK i kierownik różnorodność. “Jeśli jesteś w odpowiednim wieku i mają którykolwiek z tych objawów, należy udać się na check-up”.

Jakie są objawy?

Główne sposoby, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 są zdrowej, zbilansowanej diety i robi co najmniej 150 minut (2 godziny i 30 minut) aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności, takich jak jazda na rowerze lub szybkiego chodzenia, co tydzień. Ponadto, należy zrobić aktywność fizyczną, aby poprawić siłę mięśni co najmniej dwa dni w tygodniu.

“Ludzie wciąż mogą śledzić ich tradycyjnej diety, ale mogą to zrobić bardziej zdrowo”, mówi Jenne. Ona również mówi, że afrykańskie i Afryki, Karaibów żywności wydaje się być wyższa zawartość tłuszczu i cukru. “Na przykład, zamiast smażenia z dużą ilością oleju, używać tylko łyżeczkę. Albo spróbuj pieczenia i na parze zamiast “.

Zdrowa dieta to taka, która ma niską zawartość tłuszczu, soli i cukru i zawiera co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie.

Czytaj więcej o tym, jak mieć zdrowe diety i zdrowe przepisy dla osób z cukrzycą.

masz ponad 40 lat, chociaż ludzie w każdym wieku można go rozwinąć, a ludzie z Afryki lub Afryki, Karaibów, chiński lub Azji Południowej pochodzenia są na większe ryzyko rozwinięcia się w młodszym wieku, masz bliskiego członka rodziny (rodzic, brat lub siostra) z cukrzycą; masz nadwagę o wielkości talii ponad 80 cm (31,5 cala), jeśli jesteś kobietą, 94cm (37 cali), jeżeli jesteś mężczyzną lub 89cm (35 cali), jeśli jesteś Azji Południowej człowiekiem kiedykolwiek miał wysokie ciśnienie tętnicze, zawał serca lub udar, jesteś kobietą z zespołem policystycznych jajników i masz nadwagę, jesteś kobietą i masz już ciążową (ciąży) lub ze względu na cukrzycę urodziła dziecko na 10lbs (4,5 kg); powiedziano masz upośledzona tolerancja glukozy lub nieprawidłową glikemię na czczo

Healthtalkonline znajdują się artykuły i filmy z ludzi rozmawiających o swoich doświadczeniach z rozpoznaniem cukrzycy, życie z cukrzycą i leczenia cukrzycy.

Zmniejszyć ryzyko

Aby uzyskać więcej informacji na temat życia z cukrzycą, należy zadzwonić pod Diabetes UK Careline na 0345 123 2399.

07/08 /

07/08 /

Usługi

Lokalizacja

Health Check oceni ryzyko zachorowania na choroby serca, udar mózgu, cukrzyca, choroby nerek i niektóre formy demencji

Miliony ludzi miały już swój wolny “wieku średniego MOT”. Dowiedz się, dlaczego to Health Check-up jest tak ważna

Informacje na temat sposobu osiągnięcia zrównoważonej diety, wskazówki, które pomogą Ci uzyskać dostęp do 5 razy dziennie, plus rada dla wegetarian

Zwiększ swoje zdrowie i kondycję z zabawnych i praktycznych pomysłów, aby poćwiczyć i poprawić ogólny stan zdrowia

Krok po kroku sport i ćwiczenia, które pomogą Ci uzyskać bardziej aktywne i utrzymać motywację

Warunki, które są bardziej powszechne wśród afrykańskich i karaibskich afrykańskich ludzi, i jak zmniejszyć ryzyko

Jak zdrowo żyć z cukrzycą, w tym doradztwo w zakresie diety i stylu życia

swędzenie wokół pochwy lub penisa lub uzyskanie pleśniawki regularnie, ponieważ nadmiar cukru w ​​moczu sprzyja infekcjom, zaburzenia widzenia, spowodowane przez nagromadzenie glukozy w soczewce oka

Usługi w pobliżu ciebie

Testowanie dla największych zabójców

Sprawdź Twoje zdrowie

Zdrowe odżywianie

Zdrowie i fitness

Ćwiczenie: podręczny

Czarny zdrowia

Życie z cukrzycą