Coumadin

Warfaryny może spowodować poważne lub śmiertelne krwawienie. Regularne monitorowanie INR należy przeprowadzić na wszystkich leczonych pacjentów. Leki, zmiany diety i inne czynniki wpływają na poziom INR uzyskane z leczeniem warfaryną sodu. Należy pouczyć pacjentów o środkach zapobiegawczych, aby zminimalizować ryzyko krwawienia oraz do zgłaszania objawów krwawienia.

Używa Dla Coumadin

Klasa terapeutyczna: przeciwzakrzepowe

Chemiczna Klasa: Kumaryna (klasa)

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków warfaryny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność warfaryny u osób starszych. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki, zwłaszcza tych, którzy są narażeni na ryzyko krwawienia.

Przed użyciem Coumadin

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają warfarynę. To nie może być specyficzny dla Coumadin. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Lekarz powie Ci, jak dużo tego leku w użyciu i jak często. Dawka może być konieczna zmiana kilka razy, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej dla Ciebie. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza o każdej specjalnej diecie. Lek ten działa najlepiej, kiedy jeść o tej samej ilości witaminy K w żywności każdego dnia. Należy poinformować lekarza przed zmianą diety. Unikaj dużych zmian w sposobie dużo witaminy K jesz. Niektóre produkty, które mają dużą ilość witaminy K są szparagi, brokuły, brukselka, kapusta, zielone warzywa liściaste (takie jak collards, rzepa, gorczyca, szpinak, sałaty), śliwki, rabarbar i niektórych olejach roślinnych ( takie jak olej sojowy i olej rzepakowy).

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku. Należy również unikać picia soku z żurawiny lub jedzenia produktów żurawiny.

Można przyjmować tabletki w pełnym lub pustym żołądku.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Właściwe stosowanie warfaryny

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu sprawdzenia, czy lek działa prawidłowo. Badania krwi, takie jak IPN, są potrzebne w celu sprawdzenia prawidłowego dawkowania i niepożądanych efektów ubocznych. Pamiętaj, aby zachować wszystkie terminy.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Nie należy przerywać przyjmowania dowolnych leków lub uruchomić żadnej nowej recepty lub over-the-counter (OTC) leków, chyba że zostały one omówione z lekarzem. Przechowywać listę swoich leków przy sobie przez cały czas. Dotyczy to również leków na receptę, bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Nie należy przyjmować inne leki, które zawierają również warfarynę. Użycie zbyt dużo warfaryny może spowodować poważne problemy z krzepnięciem krwi.

Środki ostrożności podczas korzystania z Coumadin

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku na kilka dni przed lub po operacji testy medyczne.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli zaczniesz mieć biegunkę, gorączkę, ani żadnych oznak infekcji.

Ten lek może powodować martwicę skóry lub zgorzel. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz ból, zmiana koloru, lub zmianę temperatury na dowolnym obszarze ciała. Ponadto, należy skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w palcach i wyglądają fioletowy lub ciemny kolor. Mogą to być objawy poważnego problemu medycznego.

Ten lek może zwiększyć swoje szanse na krwawienie. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pacjent zauważy jakiekolwiek nienaturalne krwawienie lub zasinienie; czarne, smoliste stolce, krew w moczu lub stolce lub wskazać czerwone plamy na skórze. Unikaj podnoszenia nosa. Jeśli trzeba wydmuchać nos, delikatnie dmuchać.

Należy zachować ostrożność przy użyciu zwykłej szczoteczki, nici dentystycznej lub wykałaczki. Twój lekarz, dentysta, lub pielęgniarka może zalecić inne sposoby czyszczenia zębów i dziąseł. przed otrzymaniem jakiejkolwiek pracy stomatologicznej wykonanej skontaktować się z lekarzem.

Należy uważać, aby nie skaleczyć, jeśli używasz ostrych przedmiotów, takich jak maszynki do golenia lub paznokciem lub paznokieć frezów. Unikaj sportów kontaktowych lub inne sytuacje, w których może wystąpić zasinienie lub uraz.

Zaleca się wykonywanie identyfikację który mówi używasz warfarynę. Jeśli masz jakieś pytania na temat, jaki rodzaj identyfikacji do przenoszenia, skontaktować się z lekarzem.

Coumadin Side Effects

Coumadin (warfaryna)

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zakrzepica żył głębokich, pierwsze warfaryna Event Jantoven

Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków aspiryna, warfaryna, Xarelto, Eliquis, Pradaxa, apiksaban

Profilaktyka zakrzepicy żył głębokich po operacji wymiany stawu kolanowego warfaryna, Xarelto, Eliquis, Clexane, enoksaparyny, apiksaban

Zatorowość płucna, Pierwszy warfaryna Event Jantoven