Coumadin dożylne

Warfaryny może spowodować poważne lub śmiertelne krwawienie. Regularne monitorowanie INR należy przeprowadzić na wszystkich leczonych pacjentów. Leki, zmiany diety i inne czynniki wpływają na poziom INR uzyskane z leczeniem warfaryną sodu. Należy pouczyć pacjentów o środkach zapobiegawczych, aby zminimalizować ryzyko krwawienia oraz do zgłaszania objawów krwawienia.

Używa Dla Coumadin

Klasa terapeutyczna: przeciwzakrzepowe

Chemiczna Klasa: Kumaryna (klasa)

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku warfarynę w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku warfaryny u osób starszych. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki, zwłaszcza tych, którzy są narażeni na ryzyko krwawienia.

Przed użyciem Coumadin

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Lekarz będzie tylko dać ci kilka dawek leku, a następnie może zostać przełączony na lek doustny, który działa w ten sam sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skonsultować się z lekarzem.

Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza o każdej specjalnej diecie. Lek ten działa najlepiej, kiedy jeść o tej samej ilości witaminy K w żywności każdego dnia. Należy poinformować lekarza przed zmianą diety. Unikaj dużych zmian w sposobie dużo witaminy K jesz. Niektóre produkty, które mają dużą ilość witaminy K są szparagi, brokuły, brukselka, kapusta, zielone warzywa liściaste (takie jak collards, rzepa, gorczyca, szpinak, sałaty), śliwki, rabarbar i niektórych olejach roślinnych ( takie jak olej sojowy i olej rzepakowy).

Nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania tego leku. Należy również unikać picia soku z żurawiny lub jedzenia produktów żurawiny.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu sprawdzenia, czy lek działa prawidłowo. Badania krwi, takie jak IPN, są potrzebne w celu sprawdzenia prawidłowego dawkowania i niepożądanych efektów ubocznych. Pamiętaj, aby zachować wszystkie terminy.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Nie należy przerywać przyjmowania dowolnych leków lub uruchomić żadnej nowej recepty lub over-the-counter (OTC) leków, chyba że zostały one omówione z lekarzem. Przechowywać listę swoich leków przy sobie przez cały czas. Dotyczy to również leków na receptę, bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Nie należy przyjmować inne leki, które zawierają również warfarynę. Użycie zbyt dużo warfaryny może spowodować poważne problemy z krzepnięciem krwi.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku na kilka dni przed lub po operacji testy medyczne.

Prawidłowe użycie Coumadin

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli zaczniesz mieć biegunkę, gorączkę, ani żadnych oznak infekcji.

Ten lek może powodować martwicę skóry lub zgorzel. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz ból, zmiana koloru, lub zmianę temperatury na dowolnym obszarze ciała. Ponadto, należy skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w palcach i wyglądają fioletowy lub ciemny kolor. Mogą to być objawy poważnego problemu medycznego.

Ten lek może zwiększyć swoje szanse na krwawienie. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pacjent zauważy jakiekolwiek nienaturalne krwawienie lub zasinienie; czarne, smoliste stolce, krew w moczu lub stolce lub wskazać czerwone plamy na skórze. Unikaj podnoszenia nosa. Jeśli trzeba wydmuchać nos, delikatnie dmuchać.

Należy zachować ostrożność przy użyciu zwykłej szczoteczki, nici dentystycznej lub wykałaczki. Twój lekarz, dentysta, lub pielęgniarka może zalecić inne sposoby czyszczenia zębów i dziąseł. przed otrzymaniem jakiejkolwiek pracy stomatologicznej wykonanej skontaktować się z lekarzem.

Należy uważać, aby nie skaleczyć, jeśli używasz ostrych przedmiotów, takich jak maszynki do golenia lub paznokciem lub paznokieć frezów. Unikaj sportów kontaktowych lub inne sytuacje, w których może wystąpić zasinienie lub uraz.

Zaleca się wykonywanie identyfikację który mówi używasz warfarynę. Jeśli masz jakieś pytania na temat, jaki rodzaj identyfikacji do przenoszenia, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas korzystania z Coumadin

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Coumadin Side Effects

Coumadin (warfaryna)

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zakrzepica żył głębokich, pierwsze warfaryna Event Jantoven

Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków aspiryna, warfaryna, Xarelto, Eliquis, Pradaxa, apiksaban

Profilaktyka zakrzepicy żył głębokich po operacji wymiany stawu kolanowego warfaryna, Xarelto, Eliquis, Clexane, enoksaparyny, apiksaban

Zatorowość płucna, Pierwszy warfaryna Event Jantoven