Choroba dumping syndrome

Dumping syndrome jest chorobą, która może rozwijać się po zabiegu usunięcia całości lub części żołądka lub po operacji na ominięcie żołądka, aby pomóc Ci schudnąć. Zwany także szybkiego opróżniania żołądka, zespół dumping występuje, gdy pokarm, zwłaszcza cukier, przechodzi z żołądka do swojego jelita cienkiego zbyt szybko.

Większość osób z zespołem mająca opracować oznaki i objawy, takie jak bóle brzucha i biegunka, 10 do 30 minut po jedzeniu. Inni ludzie mają objawy jednej do trzech godzin po jedzeniu, a jeszcze inni mają zarówno objawy wczesne i późne.

objawy

Ogólnie rzecz biorąc, można zapobiec zespół dumpingu zmieniając swoją dietę po operacji. Zmiany mogą obejmować jedzenie mniejszych posiłków i ograniczenie pokarmów bogatych w cukier. W bardziej poważnych przypadkach zespołem dumpingu, może zaistnieć potrzeba leków lub operacji.

Nudności; Wymioty; skurcze brzucha; Biegunka; Płukanie; Zawroty głowy, zawroty głowy; Szybkie bicie serca

Oznaki i objawy syndromu dumpingu zwykle występują tuż po jedzeniu, zwłaszcza po posiłku bogatym w cukier stołowy (sacharoza) lub cukier owocowy (fruktoza). Oznaki i objawy mogą obejmować

Późne objawy dumpingu i objawy, które występują od jednego do trzech godzin po jedzeniu, to ze względu na swoje ciało uwalniając duże ilości insuliny, aby wchłonąć dużą ilość cukrów podając swoje jelito cienkie po jesz posiłek wysokiej cukru. Wynikiem tego jest niski poziom cukru we krwi.

Oznaki i objawy późne dumpingu mogą obejmować

Wyzysk; Głód; Zmęczenie; Zawroty głowy, zawroty głowy; Słabość; Szybkie bicie serca

Niektórzy ludzie mają zarówno wczesne i późne objawy podmiotowe i przedmiotowe. Niektórzy ludzie rozwijają dumpingu roku zespół po zabiegu.

Rozwijać oznaki i objawy, które mogą być spowodowane zespołem dumpingu, nawet jeśli nie miał operację .; Objawy nie są kontrolowane przez zmiany w diecie .; Tracą duże ilości masy z powodu zespołu dumpingu. Lekarz może skierować Cię do wykwalifikowanego dietetyka, które pomogą Ci stworzyć plan odżywiania.

przyczyny

Skontaktować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z poniższych stwierdzeń odnosi się do Ciebie.

W zespole dumpingu, żywności i soków żołądkowych z żołądka przenieść do jelita cienkiego w niekontrolowany, nienormalnie szybki sposób. To jest najczęściej związane ze zmianami w żołądku związanych z operacją.

Dumping zespół może wystąpić po każdej operacji żołądka lub usunięciu przełyku (przełyku). Operacji pomostowania żołądka do utraty wagi jest najczęstszą przyczyną dziś.

Twój żołądek jest muskularna sac o wielkości małego melona, ​​który rozszerza się po macie jeść i pić, aby utrzymać jak galon żywności lub płynu. Gdy żołądek rozdrabnia jedzenie, silne skurcze mięśni (fale perystaltyczne) wcisnąć żywności w kierunku odźwiernika, co prowadzi do górnej części swojego jelita cienkiego (dwunastnicy).

Operacja, która zmienia swój żołądek może zwiększyć ryzyko wystąpienia zespołu dumpingu. Operacje te wykonywane są najczęściej w leczeniu otyłości, a także część leczenia raka żołądka i innych warunków. Te zabiegi obejmują

Czynniki ryzyka

Przed bypass żołądka, żywności (patrz strzałki) wchodzi żołądek i przechodzi do jelita cienkiego. Po zabiegu, ilość żywności można jeść jest zmniejszona ze względu na mniejszą kieszonką żołądka. Jedzenie jest również przekierowany tak, że omija (patrz zacienione obszary) większość swojego żołądka i pierwszej części swojej jelicie cienkim (dwunastnicy). Przepływy spożywczego bezpośrednio w swojej środkowej części jelita cienkiego (jelicie czczym), ograniczając wchłanianie kalorii.

Resekcja żołądka, w których część lub wszystkie żołądka jest usuwana .; Żołądka aortalno (operacja Roux-en-Y), które stosuje się do leczenia chorobliwej otyłości. To chirurgicznie tworzy woreczek żołądka mniejsza niż żołądek, co oznacza, że ​​nie jesteś już w stanie jeść tyle, ile kiedyś. Łączy jelita cienkiego do tego woreczka w formie gastrojejunostomy .; Przełyku, gdy część rury pomiędzy ustach i w żołądku są usuwane.

Przygotowania do wizyty

Jeśli masz objawy syndromu dumpingu, prawdopodobnie najpierw do lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego. Następnie można otrzymać skierowanie do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń układu pokarmowego (gastroenterologa).

Zdawać sobie sprawę z ograniczeń wstępnie termin. Po dokonaniu mianowania, zapytać, czy jest coś, co trzeba zrobić wcześniej, takie jak ograniczenie diety .; Zapisz swoje objawy, w tym wszystkie, które mogą wydawać się niezwiązane z powodu, dla którego zaplanowano powołanie .; Zanotuj kluczowe dane osobowe, w tym dużych naprężeń i ostatnich zmian w życiu .; Lista wszystkich leków, witamin i suplementów można podjąć .; Weź członka rodziny lub przyjaciela wraz pomogą Ci zapamiętać wszystko .; Weź ze sobą dokumentację medyczną o przeszłości leczenia, zwłaszcza chirurgii żołądka .; Spisz listę pytań, aby zwrócić się do lekarza.

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty.

Jakie jest prawdopodobieństwo, powodując moje objawy ?; Jakie są inne możliwe przyczyny ?; Jakie warunki muszę ?; Jaki jest najlepszy sposób postępowania ?; Czy mogę zobaczyć dietetyka ?; Mam te inne problemy zdrowotne. Jak mogę najlepiej zarządzać ich razem ?; Czy mam wizytę u specjalisty ?; Czy istnieją broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć? Jakie strony polecacie?

Testy i diagnostyka

Dla zespołu dumpingu, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Nie wahaj się zadać kilka innych pytań.

Miałeś operację żołądka, a jeśli tak, to jakiego rodzaju ?; Kiedy objawy zaczynają ?; Czy objawy były ciągłe lub sporadyczne ?; Jak długo po jedzeniu zrobić objawy zaczynają ?; Czy niektóre pokarmy dokonać objawy gorzej ?; Jak poważne są objawy ?; Co, jeśli w ogóle, wydaje się polepszać swoje objawy ?; Co, jeśli w ogóle, pojawia się pogarszać objawy?

Lekarz może zadać pytania, w tym

Historia choroby i oceny. Lekarz często może zdiagnozować zespół dumpingu poprzez historię medyczną, szczególnie jeśli miałem operację żołądka i oceny swoich oznaki i objawy .; Badanie poziomu cukru we krwi. Z powodu niskiego cukru we krwi jest czasami związane z zespołem dumpingu, lekarz może zlecić badanie (doustny test tolerancji glukozy) do pomiaru poziomu cukru we krwi w momencie szczytowym objawów pomóc potwierdzić diagnozę .; Opróżnianie żołądka testu. Materiał radioaktywny jest dodawany do żywności w celu pomiaru, jak szybko jedzenie przechodzi przez żołądek.

Lekarz może korzystać z niektórych z następujących metod, aby określić, czy zespół dumpingu.

Wczesne dumping syndrome może rozwiązać we własnym zakresie w ciągu trzech miesięcy. W międzyczasie, istnieje duża szansa, że ​​zmiany diety złagodzi objawy. Jeśli nie, lekarz może zalecić leki lub operacji.

Jedz mniejsze posiłki. Spróbuj jeść pięć lub sześć małych posiłków dziennie zamiast trzech większych te .; Unikaj płynów z posiłkami. Pij płyny tylko między posiłkami. Unikać płyny do pół godziny przed jedzeniem i pół godziny po jedzeniu .; Zmień swoją dietę. Jedz więcej białka – mięso, drób, kremowe masło orzechowe i ryby – i węglowodany złożone – płatki owsiane i inne produkty pełnoziarniste bogate w błonnik. Ograniczyć pokarmy o wysokiej zawartości cukru, takich jak słodycze, cukier stołowy, syrop, napoje gazowane i soki .; Cukier naturalne w produktach mlecznych (laktoza) może nasilić objawy. Spróbuj małe ilości na początku, albo je wyeliminować, jeśli uważasz, że są one przyczyną problemów. Może chcesz zobaczyć zarejestrowany dietetyka, aby uzyskać więcej porad na temat tego, co jeść .; Chew dobrze. Żucie jedzenie dokładnie przed połknąć może trawienie .; Usiądź prosto po jedzeniu. Nie kłaść się przez 30 do 60 minut po jesz .; Zwiększ spożycie błonnika. Psyllium, gumę guar i pektyny w żywności lub suplementach może opóźnić wchłanianie węglowodanów w jelicie cienkim .; Skonsultuj się z lekarzem na temat picia alkoholu .; Spożywać odpowiednie witaminy, żelazo i wapń. Mogą one stać się czasem wyczerpany po operacji żołądka. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dietetykiem na temat tego, czy potrzebujemy suplementów.

Leczenia i leków

Dla osób z ciężkimi objawów podmiotowych i nieprzeniknionej zmiany diety, lekarze przepisują oktreotyd (Sandostatin) w rzadkich przypadkach. Ten anty-biegunkowe leków, podjęte przez wstrzyknięcie pod skórę (podskórnie), może spowolnić opróżnianie żywności do jelita. Możliwe działania niepożądane to nudności, wymioty i zaburzenia żołądkowe.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat właściwej drodze do samodzielnego podania leku.

Lekarze używają szeregu zabiegów chirurgicznych w leczeniu trudnych przypadków syndromu dumpingu, które są odporne na bardziej konserwatywnych rozwiązań. Większość z tych działań są techniki rekonstrukcyjne, takie jak rekonstrukcji odźwiernika lub są one przeznaczone do odwrócenia operacji pomostowania żołądka.

Styl życia i Home Remedies

Oto niektóre strategie żywieniowe, które mogą pomóc utrzymać dobre odżywianie i minimalizować objawy.

Zmień swoją dietę. Jedz więcej białka – mięso, drób, kremowe masło orzechowe i ryby – i węglowodany złożone – płatki owsiane i inne produkty pełnoziarniste bogate w błonnik. Ograniczyć pokarmy o wysokiej zawartości cukru, takich jak słodycze, cukier stołowy, syrop, napoje gazowane i soki.

Medycyna alternatywna

Cukier naturalne w produktach mlecznych (laktoza) może nasilić objawy. Spróbuj małe ilości na początku, albo je wyeliminować, jeśli uważasz, że są one przyczyną problemów. Może chcesz zobaczyć zarejestrowanego dietetyka, aby uzyskać więcej porad na temat tego, co jeść.

Dowiedz się więcej o zespole Dumpingu

Niektórzy używać dodatków, takich jak pektyna, guma guar, czarnej psyllium i blond psyllium zagęścić zawartość przewodu pokarmowego, spowolnić postęp przez jelita. Jeśli zdecydujesz się spróbować dodatek, to omówić z lekarzem, aby dowiedzieć się o ewentualnych skutków ubocznych lub interakcji z innymi lekami, które bierzesz.

1

Więcej o zespole Dumpingu

)