błonicy, tężcowi, krztuścowi i szczepionkę domięśniowo acellularna

Klasa terapeutyczna: Vaccine

Używa Dla błonicy, tężcowi, krztuścowi i bezkomórkową szczepionką

Błonica to poważna choroba, która może powodować trudności z oddychaniem, problemy z sercem, uszkodzenia nerwów, zapalenie płuc, a nawet śmierć. Ryzyko poważnych powikłań i śmierci jest większa u małych dzieci i osób starszych.

Tężec (znany również jako szczękościsk) jest poważną chorobą, która powoduje konwulsje (drgawki) i ciężkiej skurcze mięśniowe, które mogą być na tyle silne, aby spowodować złamanie kości kręgosłupa. Tężec powoduje śmierć w ciągu 30 do 40 procent przypadków.

Krztusiec (znany również jako koklusz) jest poważną chorobą, która powoduje ciężkie napady kaszlu, które mogą kolidować z oddychaniem. Krztusiec może także powodować zapalenie płuc, długotrwałe zapalenie oskrzeli, drgawki, uszkodzenie mózgu i śmierć.

Błonica, tężec, krztusiec i poważne choroby, które mogą powodować zagrażające życiu choroby. Chociaż pewne poważne skutki uboczne mogą wystąpić po podaniu dawki DTaP (zwykle od części szczepionka przeciwko krztuścowi), zdarza się to rzadko. Szansa na dziecko połowu jednej z tych chorób, a ich stałe rannych lub umierają w wyniku, jest znacznie większa niż szansa na dziecko coraz poważne skutki uboczne szczepionki DTaP.

Szczepionkę należy podawać wyłącznie pod nadzorem lekarza pediatry lub innego pracownika służby zdrowia.

Decydując się na użycie szczepionki, ryzyko podjęcia szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym szczepionki, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na błonicy, tężcowi, krztuścowi i bezkomórkową szczepionkę lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem błonicy, tężcowi, krztuścowi i bezkomórkową szczepionkę

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków błonicy, tężcowi, krztuścowi i bezkomórkową szczepionki u dzieci poniżej 6 tygodnia życia oraz u dzieci w wieku 7 lat i starszych. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Błonica, tężec, krztusiec i krztuścowi szczepionką nie jest zalecany do stosowania w populacjach dorosłych.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków Daptacel® u pacjentów geriatrycznych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tej szczepionki, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Otrzymanie tej szczepionki z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tej szczepionki. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny pracownik służby zdrowia przeszkoleni daje dziecku szczepionki. Szczepionka jest podawana jako strzałem do jednego z mięśni Twojego dziecka.

Szczepionkę zazwyczaj podaje się w serii 4 lub 5 strzałów. Istotne jest to, że dziecko otrzyma wszystkie strzały w tej serii. Staraj się, aby wszystkie zaplanowane spotkania. Jeśli dziecko musi przegapisz żadnego ujęcia sprawiają, że kolejną wizytę u lekarza dziecka tak szybko jak to możliwe.

Dziecko może otrzymywać inne szczepionki w tym samym czasie, w tym jednym, ale w innym miejscu ciała. Powinieneś otrzymać arkusze informacyjne o wszystkich szczepionek dziecko otrzymuje. Upewnij się, że rozumiesz wszystkie informacje, które jest wam.

Twoje dziecko może również otrzymać lek mający pomóc w zapobieganiu lub leczeniu niektórych mniejszych skutkach ubocznych szczepionki, takie jak gorączka i ból.

Bardzo ważne jest, że lekarz sprawdzić swoje dziecko w regularnych wizyt, aby upewnić się ta szczepionka działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów. Jest bardzo ważne, aby powrócić do lekarza dziecka do następnej dawki w serii.

Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli dziecko ma nagłe osłabienie w ramionach i nogach. Może to być oznaką poważnej choroby zwanej zespołem Guillaina-Barrégo.

Jest bardzo ważne, aby poinformować lekarza, jeśli dziecko jest uczulone na gumy. Fiolki i strzykawki może zawierać suchą, naturalną gumę lateksową, która może powodować reakcje alergiczne, jeśli dziecko ma alergię na lateks.

Szczepionka ta nie będzie traktował aktywną infekcję. Jeśli Twoje dziecko ma infekcję z powodu błonicy, tężcowi, krztuścowi lub Twoje dziecko będzie potrzebować leków w leczeniu tych zakażeń.

Omdlenia (omdlenie) może wystąpić po otrzymaniu szczepionki. Lekarz może zalecić dziecku należy przestrzegać po otrzymaniu zastrzyku w celu zapobiegania i zarządzania omdlenia.

Pamiętaj, aby poinformować lekarza pediatry o żadnych skutków ubocznych, które występują po dziecko otrzyma szczepionkę. Może to obejmować drgawki, gorączka, płacz, że nie zatrzyma się, lub ciężka zaczerwienienie lub obrzęk, gdzie piłka została podana.

Prawidłowe użycie błonicy, tężcowi, krztuścowi i bezkomórkową szczepionką

Ta szczepionka może spowodować bezdech (zatrzymania oddechu na krótki okres), w niektórych wcześniaków. Porozmawiaj o tym z lekarzem dziecka, jeśli są zainteresowane.

Upewnij się, że lekarz wie, jeśli pacjent stosuje leki, które osłabiają układ odpornościowy, takich jak leki na raka, radioterapii lub sterydów.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania błonicy, tężcowi, krztuścowi i bezkomórkową szczepionkę

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Błonica Profilaktyka Adacel (Tdap), Boostrix (Tdap) Pentacel, Tenivac (Td), Pediarix, błonicy / tężca, Kinrix

Tężec Profilaktyka tężca, Adacel (Tdap), Boostrix (Tdap) Pentacel, Tenivac (Td), Pediarix

Krztusiec Profilaktyka azytromycyna, Zithromax, klarytromycyna, Biaxin, Biaxin XL, Adacel (Tdap), Boostrix (Tdap)

błonica, tężec, krztusiec i bezkomórkowe szczepionki Side Effects

błonicę i tężec tężcowy / krztuścowi, krztuścowi

 lub udać się dołączyć do błonicy i tężcowi / krztuścowi, bezkomórkową grupy wsparcia, aby połączyć się z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.